Heemkringen

Heemkundige Kring Arthur Verhoustraete (Aalter)

Werkgebied: Aalter, Bellem, Lotenhulle, Poeke, Knesselare en Ursel

Voorzitter: Willy Stevens, Groenevijvers 8, 9910 Knesselare
Secretaris: Jan Camerlinckx, Schuurlo 12, 9880 Aalter
Penningmeester: Dries Alyn, Bellemstraat 49, 9880 Aalter

Tijdschrift: Tweemaandelijks tijdschrift "Land van de Woestijne"
Ruiladres: Willy Stevens, Groenevijvers 8, 9910 Knesselare

Documentatiecentrum en museum: -




Heem- en Oudheidkundige Kring De Twee Ambachten (Assenede)

Werkgebied: Assenede, Oosteeklo, Boekhoute en Bassevelde

Voorzitter: Frank Baete, Triestlaan 153, 9960 Assenede
Secretaris: Robert Boelens, Vier Ambachtenstraat 12, 9960 Assenede
Penningmeester: Omer De Vriendt, Noordstraat 104, 9961 Boekhoute

Tijdschrift: Zesmaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Omer De Vriendt, Noordstraat 104, 9961 Boekhoute

Documentatiecentrum: Stadhuisstraat 1 (achterkant oud gemeentehuis), 9960 Assenede




Heem- en Oudheidkundige Kring Berlare vzw

Werkgebied: Berlare

Voorzitter: Cyriel De Bruyne, Pastoor Christiaensstraat 25, 9290 Berlare
Secretaris: Jacques Vanhenden, Daelvenne 10, 9290 Berlare
Penningmeester: Willy Vandommele, Heidekasteeldreef 21, 9290 Berlare

Tijdschrift: Semestrieel tijdschrift
Ruiladres: HK Berlare, Dorp 101, 9290 Berlare

Documentatiecentrum: Dorp 101, 9290 Berlare
Museum Riekend Rustpunt, gewijd aan de mest- en beerhandel in de voorbije eeuwen. Adres: Sluis (z.n.) Berlare




Hertogelijke Heemkundige Kring Het Land van Beveren vzw

Werkgebied: Beveren, Doel, Haasdonk, Kallo, Kieldrecht, Melsele, Verrebroek, Vrasene

Voorzitter: Koenraad Van Hoof, Geestdam 5, 9120 Beveren
Secretaris: Magda Kegels, Lijsterbessenlaan 4, 9120 Beveren
Penningmeester: Patrick De Cock, Parmastraat 48, 9120 Beveren

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Dirk Van Duyse, P. Stautstraat 73, 9120 Beveren

Documentatiecentrum: Stationstraat 6, 9120 Beveren
Museum: Zolder van kasteel Cortewalle, Zwarte Dreef 1, 9120 Beveren



Geschied- en Heemkundige Kring Triverius (Brakel)

Werkgebied: Brakel (Elst, Everbeek, Michelbeke, Nederbrakel, Opbrakel, Parike, St.-Maria-Oudenhove, Zegelsem) Lierde (Deftinge, Hemelveerdegem, St.-Maria-Lierde, St.-Martens-Lierde) en Horebeke (St.-Kornelis-Horebeke en St.-Maria-Horebeke)

Voorzitter: Ludwig De Temmerman, Molenhoekstraat 69, 9660 Brakel
Secretaris: André Premereur, Langemunte 20, 9570 Lierde
Penningmeester: Rober D'Haeyer, Lepelstraat 96, 9660 Brakel

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift "Triverius"
Ruiladres: Triverius, Tirse 1, 9660 Brakel

Documentatiecentrum: Tirse 1, 9660 Brakel



Heemkundige Kring Ter Palen (Buggenhout)

Werkgebied: Buggenhout en Opdorp

Voorzitter: Guido Van de Velde, Krapstraat 9, 9255 Buggenhout
Secretaris: Ludo Cosijns, Provincialebaan 108, 9255 Buggenhout
Penningmeester: Lea Spruyt, Maalderijstraat 23, 9255 Buggenhout

Tijdschrift: Trimestrieel tijdschrift "Ter Palen"
Ruiladres: Jean-Pierre Vandelanotte, Lentepark 29, 9255 Buggenhout

Museum: Kasteel Vekenstraat 1, 9255 Buggenhout




Heemkundige Kring Denderland (Hofstade-Gijzegem)

Werkgebied: Gijzegem en Hofstade

Voorzitter: Marc Uyttersprot, Krokusstraat 1, 9308 Hofstade
Secretaris: Jos Laeremans, Bergweg 32, 9308 Hofstade
Penningmeester: -

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Marc Uyttersprot, Krokusstraat 1, 9308 Hofstade

Documentatiecentrum en museum: -




Heemkundige Kring Dronghine (Drongen)

Werkgebied: Drongen

Voorzitter: Willy Herteleer, Edgard Blancquaertstraat 13, 9030 Mariakerke
Secretaris: David Maes, Leiekaai 328, 9000 Gent
Penningmeester: Jan Mestach, Fresiastraat 32, 9031 Drongen

Tijdschrift: Jaarboek Dronghine
Ruiladres: Jo Bombay, Deinse Horsweg 29, 9031 Drongen

Documentatiecentrum: Dronghine, Drongenplein 4, 9031 Drongen




Heemkring Westerring

Werkgebied: Eine, Heurne en Mullem

Voorzitter: Magda De Lange, Gentstraat 163, 9700 Oudenaarde
Secretaris: Roland Vandendriessche, Akkerstraat 79, 9700 Oudenaarde
Penningmeester: De Ruyver Paul, Kanunnikenstraat 57, 9700 Oudenaarde

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift "Westerring"
Ruiladres: Christ Delarue, Nestor De Tièrestraat 104, 9700 Oudenaarde

Documentatiecentrum: Archieflokaal 'T Heem, Eineplein 3, 9700 Oudenaarde




Heemkundige Kring Braem (Elversele)

Werkgebied: Elversele

Voorzitter: Marcel De Kimpe, Vestwegel 5, 9140 Temse
Secretaris: Luc Peleman, Mispelstraat 114, 9100 Sint-Niklaas
Penningmeester: Ann Peleman, Kapelwijk 71, 9250 Sombeke

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Marcel De Kimpe, Vestwegel 5, 9140 Elversele

Documentatiecentrum: Hof ter Elstlaan 1, 9140 Elversele
Museum: De Swaene, Dorpsstraat 56, 9140 Elversele



Heemkundige Kring Erpe-Mere

Werkgebied: Aaigem, Bambrugge, Burst, Erondegem, Erpe, Ottergem, Mere en Vlekkem

Voorzitter: Dirk De Boeck, Kerkhofstraat 47, 9420 Erpe-Mere
Secretaris: Gerrit Liessens, Opaaigem 113, 9420 Erpe-Mere
Penningmeester: Lut Bavay, Kerkhofstraat 47, 9420 Erpe-Mere

Tijdschrift: Driemaandelijks mededelingenblad
Ruiladres: Gerrit Liessens, Opaaigem 113, 9420 Aaigem

Documentatiecentrum en museum: Nieuwstraat 15, 9420 Mere




Heemkundige Kring De Faluintjes

Werkgebied: Baardegem, Herdersem, Meldert en Moorsel

Voorzitter: Danny Wille, Meldert-Dorp 20, 9310 Meldert
Secretaris: Fons Dierickx, Grote Baan 193, 9310 Herdersem
Penningmeester: Firmin De Smet, Meivisstraat 14, 9310 Herdersem

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift "De Faluintjes"
Ruiladres: Ariël Van den Bossche, Moorselbaan 149, 9300 Aalst

Documentatiecentrum en museum: -




Heemkundige en Historische Kring Gent

Werkgebied: Gent

Voorzitter: Hugo Collumbien, Groenvinkstraat 2 bus 201, 9041 Oostakker
Secretaris: Angèle Eggermont, Maïsstraat 235, 9000 Gent
Penningmeester: Adrien Brysse, Clarissenstraat 14, 9000 Gent

Tijdschrift: Tweemaandelijks tijdschrift "Ghendtsche Tydinghen"
Ruiladres: Angèle Eggermont, Maïsstraat 235, 9000 Gent

Documentatiecentrum: Convent Engelbertus, Groot Begijnhof 46, 9040 Sint-Amandsberg




Heemkundig Genootschap Land van Rode

Werkgebied: Balegem, Bavegem, Beerlegem, Bottelare, Gijzenzele, Gontrode, Gentbrugge, Landskouter, Letterhoutem, Melle, Melsen, Moortsele, Munte,Oosterzele, Schelderode, Scheldewindeke en Vlierzele

Voorzitter: Lucien De Smet, Sportlaan 83, 9880 Aalter
Secretaris: Françoise Verhoosele, Rollebaan 101, 9860 Oosterzele-Moortsele
Penningmeester: Françoise Verhoosele, Rollebaan 101, 9860 Oosterzele-Moortsele

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift "Land van Rode"
Ruiladres: Lucien De Smet, Sportbaan 83, 9880 Aalter

Documentatiecentrum en museum: Erfgoedhuis, Sint-Antoniusplein, 9860 Moortsele



Gerardimontium (Geraardsbergse vereniging voor lokale geschiedenis)

Werkgebied: Geraardsbergen, Goeferdinge, Grimminge, Idegem, Moerbeke, Nederboelare, Nieuwenhove, Onkerzele, Ophasselt, Overboelare, Schendelbeke, Smeerebbe, Viane, Vloerzegem, Waarbeke, Zandbergen en Zarlardinge

Voorzitter: Filip Van Trimpont, Nieuwstraat 10, 9500 Geraardsbergen
Secretaris: Ilse Roggeman, Guilleminlaan 103, 9500 Geraardsbergen
Penningmeester: Olivier Hambenne, Guilleminlaan 103, 9500 Geraardsbergen

Tijdschrift: Tweemaandelijks tijdschrift "Gerardimontium"
Ruiladres: Ivo Mariën, Koppenhollestraat 69, 9500 Geraardsbergen (Moerbeke)

Documentatiecentrum en museum: -



Heemkundige Kring Haaltert

Werkgebied: Haaltert, Heldergem, Denderhoutem, Kerksken en Terjoden

Voorzitter: Willy De Loose, Diepeweg 15, 9450 Haaltert
Secretaris: Joris De Kegel, Hollestraat 65, 9451 Kerksken
Penningmeester: Joris De Kegel, Hollestraat 65, 9451 Kerksken

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Willy De Loose, Diepeweg 15, 9450 Haaltert

Documentatiecentrum: Warandegebouw, Sint-Goriksplein 17, 9450 Haaltert




Heem- en Geschiedheidkundige Kring Osschaert (Hamme)

Werkgebied: Hamme

Voorzitter: André Van Bossche, St.-Jansstraat 12, 9220 Hamme
Secretaris: Olga Van Den Branden, Transvaal 5, 9220 Hamme
Penningmeester: Geert Van Houte, Polderstraat 34, 9220 Hamme

Tijdschrift: Jaarboek
Ruiladres: Olga Van Den Branden, Transvaal 5, 9220 Hamme

Bibliotheek: Stichting Vermeire-Lagae, Slangstraat 53, 9220 Hamme

Documentatiecentrum en museum: -


De Hellebaard (Herzele)

Werkgebied: Borsbeke, Herzele, Hillegem, Ressegem, Sint-Antelinks, Sint-Lievens-Esse, Steenhuize-Wijnhuize en Woubrechtegem

Voorzitter: Antoine Fonck, Kleine Ruiweg 1, 9552 Borsbeke
Secretaris: Geert Goossens, Stationstraat 178 b12, 9550 Herzele
Penningmeester: André Wijnendaele, Arestraat 141B, 9550 Herzele

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Julien De Vuyst, Ommegangstraat 81, 9240 Erpe-Mere

Documentatiecentrum en museum: -



Erfdeel Kluisbergen

Werkgebied: Kluisbergen (Berchem – Ruien – Kwaremont – Zulzeke)

Voorzitter: Pieter-Jan Vanhaesebrouck
Secretaris: Bert Dekimpe, p/a Bibliotheek, Brugzavel 25B, 9690 Kluisbergen
Penningmeester: Bert Dekimpe

Tijdschrift: Zesmaandelijks
Ruiladres: Bibliotheek, Brugzavel 25B, 9690 Kluisbergen

Documentatiecentrum en museum: -




Heemkundige Kring Wissekerke (Kruibeke)

Werkgebied: Bazel, Kruibeke, Rupelmonde en Steendorp

Voorzitter: Jeroom De Jonghe, Broekstraat 57, 9150 Kruibeke
Secretaris: Hugo De Clerck, Vilain XIIII-laan 50, 9150 Kruibeke
Penningmeester: Herwig D'Hondt, Rupelmondestraat 44, 9150 Kruibeke

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Heemmuseum, Kruibekestraat 2, 9150 Bazel

Museum: Heemmuseum, Kruibekestraat 2, 9150 Bazel




Heemkundige Kring Castellum (Laarne)

Werkgebied: Laarne en Kalken

Voorzitter: Marcel Meys, Kruisenstraat 31, 9270 Laarne
Secretaris: André Van De Sompel, Kruisenstraat 70, 9270 Laarne
Penningmeester: Lieven Hanselaer, Koffiestraat 61, 9270 Laarne

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift Castellum
Ruiladres: André Van De Sompel, Kruisenstraat 70, 9270 Laarne

Documentatiecentrum: Keistraat, 9270 Laarne




Heemkundige Kring Lebbeke

Werkgebied: Lebbeke

Voorzitter: Jozef Dauwe, Leo Duboisstraat 44, 9280 Lebbeke
Secretaris: Jean Verhaegen, Grote Snijdersstraat 119 bus 1, 9280 Lebbeke
Penningmeester: Jean Verhaegen, Grote Snijdersstraat 119 bus 1, 9280 Lebbeke

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Jean Verhaegen, Grote Snijdersstraat 119 bus 1, 9280 Lebbeke

Documentatiecentrum: Gemeenschapschool, ingang via parking Centrumstraat, 9280 Lebbeke




Heemkundige Kring Heemschut (Lede)

Werkgebied: Lede, Oordegem, Smetlede, Wanzele, Impe en Papegem

Voorzitter: Gabriël Van den Nest, Blikstraat 92, 9340 Lede
Secretaris: Ingrid Vervoenen, Blikstraat 92, 9340 Lede
Penningmeester: Peter Van Accoleyen, Bambochtweg 10, 9340 Lede

Tijdschrift: jaarboek
Ruiladres: Gabriël Van den Nest, Blikstraat 92, 9340 Lede

Documentatiecentrum: Genealogisch documentatiecentrum, Cultureel Centrum, Markt 5, 9340 Lede




Heemkundige Kring De Souvereinen (Lokeren)

Werkgebied: Lokeren, Daknam en Eksaarde

Voorzitter: Marcel Pieters, Beukenlaan 31, 9160 Lokeren
Secretaris: Yves Cools, Kopkapelstraat 60, 9160 Lokeren
Penningmeester: Gerda Persyn, Spieveldstraat 2, 9160 Lokeren

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Marcel Pieters, Beukenlaan 31, 9160 Lokeren

Documentatiecentrum: Daknam-dorp 54, 9160 Lokeren-Daknam (1ste zaterdag van de maand 10 u tot 12u




Heemkundige Kring Businarias (Maarkedal)

Werkgebied: Etikhove, Nukerke, Schorisse en Maarke-Kerkem

Voorzitter: Marc Vuylsteke, Rijksweg 125, 9681 Nukerke
Secretaris: Roger Lodens, Oude Heerweg 10, 9681 Nukerke
Penningmeester: Antoine Lefever, Ommegangstraat 32, 9681 Nukerke

Tijdschrift: Viermaandelijks tijdschrift "Businarias"
Ruiladres: Roger Lodens, Oude Heerweg 10, 9681 Nukerke

Documentatiecentrum: Heemkundig en Genealogisch Documentatiecentrum "Ter Maelseacke", Maalzaakstraat 21, 9680 Maarkedal




Heemkundige Kring Marka (Mariakerke)

Werkgebied: Mariakerke (Gent)

Voorzitter: Luc Fortie, Zandekensstraat 13, 9030 Mariakerke
Secretaris: Marc Vanmaldeghem, Tussen Heerwegen 11, 9030 Mariakerke
Penningmeester: Luc Fortie, Zandekensstraat 13, 9030 Mariakerke

Tijdschrift: Jaarboek
Ruiladres: Marc Manesse, Jupiterstraat 3, 9030 Mariakerke

Museum: Heemkundig museum Juliaan Braekeleirs, kasteel van Tieghem de ten Berghe, Groenestaakstraat 9030 Mariakerke




Heemkundige Vereniging De Gonde (Melle)

Werkgebied: Melle en Gontrode

Voorzitter: Daniël Lemmens, Schauwegemstraat 9, 9090 Melle
Secretaris: Marina Buysse, Brusselsesteenweg 401, 9090 Melle
Penningmeester: Jan Olsen, Brusselsesteenweg 353, 9090 Melle
contact: 09.252.40.87 (voorzitter) en degonde@erfgoedmelle.be

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift "De Gonde"
Ruiladres: Gemeentelijk museum, Brusselsesteenweg 393-395, 9090 Melle

Documentatiecentrum en museum: Gemeentelijk Museum, Archief en Documentatiecentrum, Brusselsesteenweg 393-395, 9090 Melle, 09.252.26.47




Heemkundige Kring Moerbeke-Waas

Werkgebied: Moerbeke-Waas

Voorzitter: Filip De Block, Pryckestraat 6, 9180 Moerbeke-Waas
Secretaris: Geert De Schepper, Damstraat 232, 9180 Moerbeke-Waas
Penningmeester: Filip De Block, Pryckestraat 6, 9180 Moerbeke-Waas

Tijdschrift: Viermaandelijks tijdschrift "Moerbeke-Waas"
Ruiladres: Filip De Block, Prijckestraat 6, 9180 Moerbeke

Documentatiecentrum: Plaisantstraat 22, 9180 Moerbeke-Waas




Heemkundige Kring Nieuwkerken 200/700

Werkgebied: Nieuwkerken-Waas

Voorzitter: Antoon Vincqueer, Uilenstraat 76, 9100 Nieuwkerken-Waas
Secretaris: Antoon Vincqueer, Uilenstraat 76, 9100 Nieuwkerken-Waas
Penningmeester: Paul Eggermont, Vlasbloemstraat 67, 9100 Nieuwkerken-Waas

Tijdschrift: Zesmaandelijks Nieuwkerkse Kronieken
Ruiladres: Antoon Vincqueer, Uilenstraat 76, 9100 Nieuwkerken

Documentatiecentrum en museum: Klompenmakersmuseum Nieuwkerken-Waas, Gijselstraat 110, 9100 Nieuwkerken




Heemkundige Kring De Oost-Oudburg

Werkgebied: Sint-Baafsdorp (Gent), Sint-Amandsberg, Oostakker, Desteldonk, Zaffelare, Mendonk, Lochristi, Zeveneken, Beervelde, Destelbergen en Heusden

Voorzitter: Roger Poelman, Zavelput 14, 9040 Sint-Amandsberg
Secretaris: Geert Geers, Sint-Eligiusstraat 32, 9050 Gentbrugge
Penningmeester: Nicole Van Remoortere, Paul Fredericqstraat 62, 9000 Gent

Tijdschrift: Driemaandelijks heemkundig nieuws en jaarboek
Ruiladres: Louis Gevaert, Izegrimhof 9, 9070 Destelbergen

Documentatiecentrum: Convent Engelbertus, Groot Begijnhof 46, 9040 Sint-Amandsberg



Heemkundige Kring Overmere

Werkgebied: Overmere

Voorzitter: Joos Bart, Frans Broeckaertlaan 21, 9290 Overmere
Secretaris: Gysens Jules, Broekstraat 10a, 9290 Overmere
Penningmeester: Robert Audenaert, Loereveldstraat 28, 9290 Overmere

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Aline Van Wesemael, Kerkstraat 5, 9290 Overmere

Documentatiecentrum: Baron Thibautstraat 1, 9290 Overmere




Heemkundige Kring Werkgroep v/h Dorp (Pollare)

Werkgebied: Pollare en Flierendries

Voorzitter: André Van Snickt, Steenberg 77 bus 1, 9401 Pollare
Secretaris: Paula Mertens, Steenberg 77, 9401 Pollare
Penningmeester: Gerard Cosijns, Echel 4, 9401 Pollare

Tijdschrift: Driemaandelijks mededelingenblad
Ruiladres: André Van Snickt, Steenberg 77/1, 9401 Pollare

Documentatiecentrum en museum: Ons Pollaars Heem, Pollare-Dorp 43, 9401 Pollare




Heemkundige Kring Scheldeveld (De Pinte)

Werkgebied: Afsnee, De Pinte, Deurle, Eke, Nazareth, St.-Denijs-Westrem, St.-Martens-Latem, Zevergem en Zwijnaarde

Voorzitter: Johan Van Twembeke, H. Verriestlaan 57, 9840 De Pinte
Secretaris: Marilyn Couck, H. Verriestlaan 57, 9840 De Pinte
Penningmeester: Wouter Van Thuyne, Stationstraat 44 , 9810 Eke-Nazareth

Tijdschrift: Jaarboek
Ruiladres: Johan Van Twembeke, H. Verriestlaan 57, 9840 De Pinte

Documentatiecentrum en museum: -




Heemkundige Kring Rond de Stenen Linde (Schellebelle)

Werkgebied: Schellebelle, Wanzele en Ertbrugge

Voorzitter: Guy Uyttenhove, Oostakkerstraat 10, 9260 Schellebelle
Secretaris: Christine Pauwels,Ertbrugstraat 10, 9260 Schellebelle
Penningmeester: Christine Pauwels, Ertbrugstraat 10, 9260 Schellebelle

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift "Rond de Stenen Linde"
Ruiladres: Christine Pauwels,Ertbrugstraat 10, 9260 Schellebelle

Documentatiecentrum en museum: Dorp 19/2, 9260 Schellebelle




Heemkring Den Dissel (Sinaai)

Werkgebied: Sinaai

Voorzitter: Etienne De Meester, E. Tinelstraat 28, 9112 Sinaai
Secretaris: André Verschelden,Populierenstraat 14, 9112 Sinaai
Penningmeester: Marleen De Poortere, Hulstbaan 71, 9112 Sinaai

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift "Sinaïek"
Ruiladres: Etienne De Meester, E. Tinelstraat 28, 9112 Sinaai

Documentatiecentrum en museum: -




Heemkundige Kring De Kluize (Sint-Gillis-Waas) vzw

Werkgebied: De Klinge, Meerdonk, Sint-Gillis-Waas en Sint-Pauwels

Voorzitter: Luc Ruymbeke, 9170 Sint-Gillis-Waas
Secretariaat: Katrien De Cock , Kerkstraat 21, 9170 Sint-Gillis-Waas
Penningmeester: Annick Boon, B.K.L. Verbraeckenstraat 34, 9170 Sint-Gillis-Waas

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift "De Kluizenaer"
Ruiladres: Kerkstraat 21, 9170 Sint-Gillis-Waas

Museum: Driesstraat 21, 9170 Sint-Pauwels en Kerkstraat 21, 9170 Sint-Gillis-Waas




Heemkundige Kring d'Euzie (Stekene)

Werkgebied: Stekene, Kemzeke en Klein-Sinaai

Voorzitter: John Buyse, Molenbergstraat 83, 9190 Stekene
Secretaris: Jackie Thiron, Verkenstraat 25, 9190 Stekene
Penningmeester: Eddy Van Goethem, Kemelstraat 15B, 9190 Stekene

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift "d'Euzie"
Ruiladres: Jackie Thiron, Verkenstraat 25, 9190 Stekene

Documentatiecentrum en museum: Oud-Station, Spoorwegwegel 1, 9190 Stekene-




Heemkundige Kring 't Sireentje (Waasmunster)

Werkgebied: Waasmunster

Voorzitter: André Roels, Wareslagedreef 60, 9250 Waasmunster
Secretaris: Omer Tempels, Nederheirweg 38, 9250 Waasmunster
Penningmeester: Romain Van Boxlaer, Beukenlaan 11, 9250 Waasmunster

Tijdschrift: -
Ruiladres: 't Sireentje, postbus 42, 9250 Waasmunster

Documentatiecentrum en museum: Kasteel Blauwendael, Kerkstraat 21, 9250 Waasmunster




Heemkundige Kring De Vierschaar

Werkgebied: Wachtebeke en Sint-Kruis-Winkel

Voorzitter: Guy Hoebeke, Walderdonk 62, 9185 Wachtebeke
Secretaris: Lucien De Maesschalck, Marcel Herpelinckstraat 28, 9042 Sint-Kruis-Winkel
Penningmeester: Jacques De Smet, Molenhoek 4, 9185 Wachtebeke

Tijdschrift: Viermaandelijks tijdschrift "Oud-Wachtebeke" + Jaarboek
Ruiladres: Guy Hoebeke, Walderdonk 62, 9185 Wachtebeke

Documentatiecentrum: Godshuis "De Mey", Godshuisstraat 13, 9185 Wachtebeke




Koninklijke Heem- en Geschiedkundige Kring Jan Broeckaert (Wetteren)

Werkgebied: Wetteren, Massemen en Westrem

Voorzitter: Erik Van Der Haegen, Bloemluststraat 16, 9230 Wetteren
Secretaris: Willy Tondeleir, Bourgondisch Kruis 16, 9230 Wetteren
Penningmeester: Els De Smet, Maelbroekstraat 56, 9230 Wetteren

Tijdschrift: Nieuwsbrief
Ruiladres: Erik Van der Haegen, Bloemluststraat 16, 9230 Wetteren

Documentatiecentrum en museum: Markt 1, 9230 Wetteren




Heemkundige Kring Wichelen

Werkgebied: Wichelen en Serskamp

Voorzitter: G. De Maesschalck, Statiestraat 47, 9260 Wichelen
Secretaris: Robert Ruys, Doornweg 29, 9260 Wichelen
Penningmeester: Alfons Rasschaert, Statiestraat 17, 9260 Wichelen

Tijdschrift: Viermaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Francine Roelandt, Doornweg 29, 9260 Wichelen

Documentatiecentrum en museum: -




Oudheidkundige Kring H.H. Salvator (Wieze)

Werkgebied: Wieze

Voorzitter: Luc Van Driessche, Nieuwstraat 64, 9280 Wieze
Secretaris: Herman Heyvaert, Schrovestraat 77, 9280 Wieze
Penningmeester: André Merckx, Nieuwstraat 43, 9280 Wieze

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift "Salvator Mededelingen"
Ruiladres: Willy Van Hove, Wiezeplein 42/10, 9280 Wieze

Documentatiecentrum en museum: -




Heemkundige Kring Bouveloo (Wortegem-Petegem)

Werkgebied: Elsegem, Moregem, Ooike, Petegem en Wortegem

Voorzitter: Frans Vandenhende, Rottestraat 4, 9790 Wortegem-Petegem
Secretaris: Lieve De Buck, Rottestraat 4, 9790 Wortegem-Petegem
Penningmeester: Lut De Deken, Kortrijkstraat 56, 9790 Wortegem-Petegem

Tijdschrift: Viermaandelijks tijdschrift Bouveloo
Ruiladres: Willy Dhondt, Rijborgstraat 7, 9790 Wortegem-Petegem

Documentatiecentrum en museum: -




Heem- en Oudheidkundige Kring Zele vzw

Werkgebied: Zele

Voorzitter: Anne-Marie D'hooge, Kouterbosstraat 62, 9240 Zele
Secretaris: Martine Smet, Felix Timmermansstraat 12, 9240 Zele
Penningmeester: Denise Spiessens, Lokerenbaan 9, 9240 Zele

Tijdschrift: Jaarboek
Ruiladres: Anne-Marie D'hooge, Kouterbosstraat 62, 9240 Zele

Documentatiecentrum en museum: Dienstencentrum, Lokerenbaan 43, 9240 Zele




Heemkundige Kring Selsaete (Zelzate)

Werkgebied: Zelzate

Voorzitter: Arlette Janssens, Verbroederingslaan 78, 9060 Zelzate
Secretaris: Vivien De Baets, John Schenkelsstraat 9, 9060 Zelzate
Penningmeester: Beatrice De Caluwe, Mezenlaan 23, 9060 Zelzate

Tijdschrift: Viermaandelijks tijdschrift
Ruiladres: Rosita D'Hondt,Winkelstraat 37, 9060 Zelzate

Documentatiecentrum: Gemeentehuis, Grote Markt 1, Zelzate




Heemkundige Kring Huizingouw vzw (Zingem)

Werkgebied: Huise, Ouwegem en Zingem

Voorzitter: Adelin Goedefroot, Nederzwalmsesteenweg 31 9750 Zingem
Secretaris: Freddy De Clercq, Afred Amelotstraat 56, 9750 Zingem
Penningmeester: Ignace Bauters, Kruishoutemsesteenweg 56, 9750 Zingem

Tijdschrift: driemaandelijks tijdschrift "De Chronyke"
Ruiladres: Freddy De Clercq, Afred Amelotstraat 56, 9750 Zingem

Documentatiecentrum: "Erfgoedhuis Adelgoed", Ommegangstraat 41, 9750 Zingem




Heemkundige Kring Zulte

Werkgebied: Zulte, Olsene en Machelen

Voorzitter: Maurits Vandeputte
Secretaris: Alfred Willemijns, Staatsbaan 257, 9870 Zulte
Penningmeester: Daniel Van Quickelberghe, Kerkstraat 2, 9870 Olsene

Tijdschrift:Tweejaarlijks boek
Ruiladres: Aen d'Leye Stronk, p/a Danile Van Quickelberghe, Kerkstraat 2a, 9870 Olsene

Documentatiecentrum en museum: -




Heemkundekring Zwalm

Werkgebied: Zwalm (Beerlegem, Dikkele, Hundelgem, Meilegem, Munkzwalm, Nederzwalm, Hermelgem, Paulatem, Roborst, Rozebeke, St.Blasius-Boekel, St.-Denijs-Boekel, Wijlegem, St.-Maria-Latem)

Voorzitter: Michel Duprez, Meilegemstraat 1, 9630 Zwalm
Secretaris: Frydda Van de Velde, Neerkouter 9, 9630 Sint-Denijs-Boekel
Penningmeester: Marie-Rose Maes, Borstekouterstraat 88, 9630 Zwalm

Tijdschrift: Driemaandelijks tijdschrift "De Zwalmgalm"
Ruiladres: Heemkundekring Zwalm p.a. Michel Duprez, Meilegemstraat 1, 9630 Zwalm

Documentatiecentrum en museum: "De Zwalm", oud-schoolgebouw Franskouter, 9630 St.-Denijs-Boekel