"Dat kan niet door de beugel"
zondag, 12 februari 2012
Bepaalde waren, zoals brandhout b.v., werden met behulp van een beugel, dit is een hoepel gemeten: men vulde de beugel, en dat was één eenheid . Wat niet door de beugel kon, was dus te veel, overdreven. Figuurlijk wordt de zegswijze enkel afkeurend gebruikt: dat kan niet geduld worden.
Vacature OCMW Gebrevetteerd Verpleegkundige
vrijdag, 10 februari 2012
Tot 15 februari loopt de periode van vacant verklaring van de functie van statutair verpleegkundige in het wzc Molenkouter.
Interesse?
Stuur uiterlijk voor 15 februari 2012 je kandidatuur (motivatiebrief, CV, kopie vereiste diploma):
- via mail naar info@ocmw-wichelen.be
- per post naar OCMW Wichelen, personeelsdienst, Oud Dorp 2, 9260 Wichelen.
Meer informatie kan u bekomen bij de personeelsdienst op het nummer 052/43.24.66.
Telling leerlingen gemeenteschool
donderdag, 9 februari 2012
In januari 2012 telden alle afdelingen van GIBO Wichelen samen exact 600 leerlingen, waarvan
72 kleuters.
Leegstaand station Schellebelle veroorzaakt verloedering
woensdag, 8 februari 2012
Half december 2011 werd het loket van het stationsgebouw in Schellebelle volledig gesloten. Het personeel werd overgebracht naar Gent en het stationsgebouw bleef onbemand achter.
Kort daarop werd al de eerste ruit ingegooid. Daarna werden verschillende koperdiefstallen gesignaleerd. Vuilnisbakken raken overvol. De toiletten zijn niet meer toegankelijk. Het parkeerterrein werd onverzorgd achtergelaten en sindsdien is het een terrein geworden voor louche zaken. Dit allemaal tot frustratie van de dagelijkse reizigers.
De gemeente heeft de NMBS per brief aangemaand tot een beter beheer en onderhoud of tot verhuur of verkoop van het gebouw.
Bosuitbreiding Schoolstraat positief geëvalueerd
dinsdag, 7 februari 2012
De Vlaamse minister van Leefmilieu, Natuur en Cultuur J. Schauvlieghe, laat weten dat het bosuitbreidingsproject in de Schoolstraat positief geëvalueerd werd met een score van 17/20. De gemeente ontvangt daarvoor een subsidie van € 27.742,4. Tevens werd een nieuwe projectoproep voor bebossing gelanceerd.
Projectvoorstellen dienen ingediend te worden uiterlijk op 30 april 2012.
Overlast in Seugensveld
maandag, 6 februari 2012
Heel wat bewoners van Seugensveld (straat naast de vrije kleuterschool en het voetbalterrein Wichelen ) beklagen er zich over dat ouders van schoolkinderen hun wagen voor hun opritten in de wijk parkeren. Aan de lokale politie werd gevraagd de betrokken ouders en grootouders daarop aan te spreken. Dat was vorige maand.
De aanhoudende klachten over het parkeergedrag van ouders en grootouders van schoolkinderen in Seugensveld te Wichelen werden besproken op het politiecollege van de politiezone Wetteren-Laarne-Wichelen. De wijkagent zal het nodige doen : er zal vanaf nu worden geverbaliseerd: in een woonerf mag niet geparkeerd worden.
Klokken staan op 10 uur 8 minuten en 42 seconden
zondag, 5 februari 2012
Is het u ook al eens opgevallen dat de meeste horloges en klokken in etalages, in catalogi en in reclamefolders bijna altijd op ongeveer 10 over 10 staan?
Waarom is dit eigenlijk?
Horloges in etalages moeten lachen. Want vrolijke klokken verkopen beter. Dat klinkt misschien gek, maar klokjes met deze wijzerstand zien er het meest positief uit, aldus het bedrijf Seiko. En zij kunnen het weten, want zij zijn de grootste producent van uurwerken in de wereld. Vanaf de jaren zestig van de vorige eeuw bepaalde het bedrijf dat alle Seiko's wereldwijd voor de verkoop op 10 uur, 8 minuten (en de secondewijzer op o of op 42 seconden) gezet moesten worden . In de buurt van 10 over 10 dus. Want exact op de 10 en de 2 is uiteraard niet haalbaar.
Mensen zijn geneigd een klok in verband te brengen met de vorm van een gezicht. De wijzers zien we al gauw als een mond. Zoals iedereen weet is de stand van de mond (hoeken) van invloed op de gezichtsuitdrukking. Als we een horloge met een gezicht vergelijken, dan is de stand van de wijzers (mond) in dat gezicht dus van belang voor de uitstraling. Een horloge met de wijzers op 10 over 10 heeft een prettige uitstraling.
Er zijn nog een paar redenen om de klokken op tien over tien te zetten. Als horloges in een etalage willekeurige wijzerstanden zouden hebben, zou dat er rommelig uitzien. Bovendien is de kans groot dat de wijzers dan over het logo van de fabrikant of over de datum (die meestal op de positie van de drie of de 12 staat) heen komen te staan.
Met de tijd op 10 over 10 voorkom je dit.
Milieucontract tussen de provincie Oost-Vlaanderen en de gemeente Wichelen
vrijdag, 3 februari 2012
Het milieucontract stelt de gemeente in staat een beroep te doen op de provincie voor technisch-wetenschappelijke ondersteuning en extra steun bij de uitvoering van specifieke projecten/taken. Jaarlijks wordt daarvoor een bedrag betaald, dat afhankelijk is van het inwonersaantal en de oppervlakte van de gemeente. Voor onze gemeente is dit een bedrag van 1.500 euro.
Vooral voor onderzoek naar geur- en geluidsoverlast kan dit budget aangewend worden. Geld dat niet gebruikt is , kan naar het volgende jaar overgedragen worden.
Ondergronds brengen openbare verlichtingsnet en elektriciteitsnet en plaatsing lichtmasten en armaturen Doornstraat - Bosweg Serskamp
donderdag, 2 februari 2012
Imewo wil het openbare verlichtingsnet en elektriciteitsnet langsheen de Doornstraat en de Bosweg ondergronds te brengen. Tegelijkertijd zullen dan 20 rechte, stalen lichtmasten met een lichtpunthoogte van 8 meter en 20 armaturen worden geplaatst tegen de prijs van € 24 930 (BTW en recupelbijdrage inbegrepen). Deze werken kaderen in het globale project om het koperen laagspanningsnet op onze gemeente dat in woongebied is gelegen ondergronds te brengen.
Dolf Lammens: “U stelt dit voor alsof het om een cadeau van Eandis gaat. Maar dat is het niet. U betaalt bijna 25.000 euro om palen en armaturen te vervangen die helemaal niet aan vervanging toe zijn. Alleen maar omdat Eandis het vraagt. Omgekeerd zou de vlieger niet opgaan, dat hebt u al ondervonden.”
De meerderheid benadrukte dat het ondergronds brengen gratis was en een meerwaarde betekent voor de gemeente, maar dat de palen dan niet meer bruikbaar zijn.
Wandelclub ‘De Schooiers’ vertegenwoordigt onze gemeente op evenement Trailwalker
woensdag, 1 februari 2012
De gemeente Wichelen zal een team afvaardigen op de 5de editie van het evenement ‘Trailwalker’ op 25 en 26 augustus 2012 in de Hoge Venen. Wandelclub ‘De Schooiers’ Wichelen zal onze gemeente daar met een ploeg vertegenwoordigen.
Oxfam Trailwalker is een teamuitdaging om armoede en onrecht uit de wereld te helpen. Het is een wandeltocht van 100 km door de Hoge Venen, afgelegd door teams van vier personen in maximum 30 uur. Bovendien zamelt elk team minstens 1.500 euro in ten voordele van projecten van Oxfam-Solidariteit in het Zuiden en het Noorden.
Gemeente Wichelen zoekt : Voltijds statutair administratief medewerker en
Begeleid(st)er Kinderopvang/ Opdien(st)er middagmaal Kleuterschool Schellebelle
dinsdag, 31 januari 2012
Voltijds statutair administratief medewerker (m/v) Wichelen
(C1-C3) dienst burgerzaken Als administratief medewerker sta je in voor het verzekeren van een correcte en klantgerichte dienstverlening inzake materies burgerzaken zodat de burger correcte en kwaliteitsvolle documenten bekomt en klantvriendelijk bediend wordt.In het bezit zijn van een diploma van minstens hoger secundair onderwijs of daarmee gelijkgesteld. Profiel :- Zelfstandig kunnen werken- Kritisch en analytisch denkvermogen- Vlotte communicatie met de officiële overheidsinstanties, burgers en collega's- Goede kennis van MS-office Word, Excel en Powerpoint- Kennis van software inzake beheer van burgerzaken is een pluspunt- . Bereid tot het volgen van opleiding en vorming .
Begeleid(st)er Kinderopvang/ Opdien(st)er middagmaal Kleuterschool Schellebelle
U bent verantwoordelijk voor de opvang van de kinderen in de buitenschoolse kinderopvang op woensdag en vrijdag op een opvoedkundige en klantgerichte manier zodat de opvang een meerwaarde biedt voor de kinderen. Je weet soepel in te spelen op de noden van de kinderen en waakt over de veiligheid en het welzijn van de kinderen. Je onderhoudt vlotte contacten met de ouders, directie en leerkrachten en bent verantwoordelijk voor lichte administratieve taken. uurrooster : woe : 07.00 - 8.00u en 12.00 - 18.00u vr : 07.00 - 8.00u en 16.00 - 18.00u Op vrijdagmiddag tussen 11.30u en 13.30u sta je ook in voor het opdienen middagmaal voor de kleuters.
Veilige schoolomgeving Stationsstraat Schellebelle
maandag, 30 januari 2012
Een kattebelletje zonder kat en zonder bel
zondag, 29 januari 2012
Volksetymologie is het verschijnsel dat een nieuwbakken, veelal slecht begrepen woord uit een vreemde taal bijna automatisch gemodelleerd wordt naar een meer vertrouwd klinkend woord. Het wellicht vaakst aangehaalde voorbeeld is kattebelletje, voor een klein kort berichtje, een krabbelbriefje zo je wil. Het woord heeft natuurlijk helemaal niets te maken met het eigenzinnige huisdier of met een minuscuul klokje. Het komt van het Italiaanse (s)cartabello, wat 'klein geschrift’ betekent. Omdat de oorspronkelijke vorm niet herkend werd, werd het volksetymologisch herleid naar de wel bekende begrippen 'kat en 'bel'.
Gemeenteraad
vrijdag, 27 januari 2012
Zoals gebruikelijk kan u hier een uitgebreid verslag van de gemeenteraad lezen.
"Wat een kloefkapper!"
maandag, 23 januari 2012
Met een kloef wordt in Vlaanderen van oudsher een ruwe, lompe klomp aangeduid. Een kloefkapper is dus een minderwaardige klompenmaker, die een ruw afgewerkt product aflevert.
Later ging men kloefkapper ook algemeen gebruiken als minachtende benaming voor een slechte ambachtsman. Vandaag is het een origineel scheldwoord geworden, iets in de trant van "wat een lomperik!".
Betalen voor veerdienst ?
woensdag, 18 januari 2012
Dolf Lammens :” Bij de vorige begroting voorzag u 5.000 euro voor de ontwerper van de promenade op de Scheldedijk, nu staat daar ineens 10.000 . Vanwaar die verdubbeling ?
Kristof De Smet :’ De raming is veiligheidshalve verhoogd. Het is niet omdat een project kleiner is, dat de prijs navenant daalt.’
Lammens : ”Ik heb de laatste versie van het samenwerkingsakkoord met Zeeschelde gelezen en ik constateer dat we terug bij het oorspronkelijke voorstel van januari 2010 zijn waarbij Zeeschelde geld vraagt voor de veerdienst in Schellebelle, ze noemen het ‘een redelijke bijdrage in de exploitatiekosten’. Ik zie eerlijk gezegd niet veel voordelen voor de gemeente in die samenwerkingsovereenkomst.”
Kenneth Taylor: We zijn dat gependel ook beu, daarom hebben we de top van Zeeschelde uitgenodigd voor een gesprek maar u gaat wel wat kort door de bocht als u geen voordelen ziet : Zeeschelde wil meedenken over de promenade, de inrichting van de Aard is eveneens vermeld.’
Sentier nr 96
dinsdag, 17 januari 2012
Het officiële traject van trage weg 25B (Sentier nr. 96) snijdt een hoek af van een landbouwperceel en wordt telkens omgeploegd. De eigenaar van het betreffende perceel wenst langs de perceelsgrens -op zijn eigendom - een meter vrij te houden als buurtweg, indien deze officieel langs de perceelsgrens wordt verlegd. Daartoe dient de gemeenteraad te beslissen een verleggingsprocedure op te starten (adviesverlening en openbaar onderzoek).
Ordelijk parkeren in Bohemen mag niet van het Gewest
maandag, 16 januari 2012
Aan de Administratie Wegen en Verkeer Oost-Vlaanderen werd gevraagd wat ze van het voorstel vonden om op de kasseistrook voor de woningen op Bohemen de parkeerstroken af te bakenen zodat ordelijker wordt geparkeerd. Dit voorstel kwam van een inwoner van Bohemen.
Het antwoord van het Gewest is op zijn minst merkwaardig.
Zij wensen geen dwarsparkeren (parkeren in een hoek van 90° ten opzichte van de rijrichting ) toe te laten op de gekasseide parkeerstrook in Bohemen te Wichelen toe te laten omdat het achteruitrijden gevaarlijk is voor het fietsverkeer. Zoveel als mogelijk wordt daarom langsparkeren ingevoerd. Intussen het dwarsparkeren met verfmarkering bestendigen is voor het Agentschap Wegen en Verkeer dus geen optie.
Ik begrijp deze redenering niet, toch niet op die plaats, omdat er achter de wagens een grote manoeuvreerstrook aanwezig is. Een strook die groter is dan het Gewest zelf aanbeveelt ( 0,5 tot 1 meter ).
Maar het Gewest heeft nog meer rare ideeën. Daarover later meer.
"De lakens uitdelen"
zondag, 15 januari 2012
Het huishoudlinnen was vroeger een belangrijk onderdeel van het huisraad, en het werd achter slot en grendel bewaard in de linnenkast. De vrouw des huizes had de sleutel van deze kast op zak. Zelfs al had ze bedienden, alleen zij zorgde voor de verdeling van het linnengoed.
Figuurlijk gesproken heeft iemand die ergens de lakens uitdeelt, het daar voor het zeggen.
Minimale levering aardgas
vrijdag, 13 januari 2012
De OCMW- raad gaat akkoord om in te stappen in het systeem van minimale levering aardgas voor de winter 2011-2012.
In tegenstelling tot de minimale levering aan 10 ampère via budgetmeter voor elektriciteit, biedt de budgetmeter voor aardgas geen technisch betrouwbare en veilige mogelijkheid daartoe. Wie niet oplaadt en ook zijn noodkrediet (1000 kWh) heeft opgebruikt, valt zonder aardgas totdat hij de meter opnieuw oplaadt met de budgetmeterkaart.
Om te vermijden dat mensen, die de middelen niet hebben om hun aardgasbudgetmeter op te laden in de winter, zonder verwarming vallen, voorzag de Vlaamse Regering vanaf vorige winter de mogelijkheid dat de OCMW’s aan behoeftigen een beperkte financiële steun toekennen om op te laden. Deze financiële tussenkomst staat voor een minimale hoeveelheid aardgas, goed voor een minimaal comfort. De OCMW’s beschikken hiermee over een extra instrument om een financiële tussenkomst te doen in de energiekosten. De kost ervan kunnen ze grotendeels recupereren via de netbeheerders.
70% van de hulp wordt aan het OCMW terugbetaald door de netwerkbeheerder. De andere 30% is ten laste van de cliënt.
Verlenging Woonplus
donderdag, 12 januari 2012
Bart Segers : ’De eerste fase van het project Intergemeentelijke Samenwerking Woonplus eindigt op 30 juni 2012. Het project kan nog twee keer telkens voor drie jaar verlengd worden. Hiertoe moet uiterlijk op 31 december 2011 een dossier ingediend worden.
Bovenop de drie reeds verplichte activiteiten (ontwikkelen beleidsvisie, organiseren woonoverleg, aanbieden basisinformatie) voegt het nieuwe besluit twee andere verplichte activiteiten toe, met name het uitvoeren van taken gericht op het verbeteren van de kwaliteit van het volledig woonpatrimonium via de bestaande regelgeving en het nemen van initiatieven rond het grond- en pandenbeleid.’
Dolf Lammens : “U weet dat ik geen voorstander ben van deze verlenging. Maar goed. Ik betwijfel trouwens sterk of Wonen-Vlaanderen zijn subsidies op dezelfde hoogte zal blijven houden. En u twijfelt daar ook aan want u wil maar meedoen als Wonen Vlaanderen dit project blijft subsidiëren. Ik citeer art 1 van dit gemeenteraadsbesluit: - Het project intergemeentelijke samenwerking rond wonen en huisvesting Woonplus te verlengen vanaf 1 juli 2012 onder voorwaarde dat de subsidieaanvraag hiertoe aanvaard wordt en Wonen-Vlaanderen na 30 juni 2012 het project blijft subsidiëren. Maar stel dat Wonen-Vlaanderen vanaf volgend jaar de subsidie gaat terugschroeven of zelfs halveren, wat gaat u dan doen, stapt u uit het project of niet ? Volgens dit art. 1 gaat u blijven zelfs als, en ik overdrijf nu om het duidelijk te maken, zelfs als Wonen-Vlaanderen slechts één symbolische euro subsidieert, want ook dan blijven ze het project subsidiëren.”
Bart Segers : ’Als dat zo is dan zullen we dit opnieuw aan de gemeenteraad voorleggen.’
Twee bijkomende lichtpunten langsheen de Brugstraat en de Scheldebrugstraat
woensdag, 11 januari 2012
Bij het ondergronds brengen van de elektriciteitsnetten in de Brugstraat en de Scheldebrugstraat te Wichelen is gebleken dat, om over een gelijkmatig verlichte straat te kunnen beschikken, er naast elke vermelde rijweg een bijkomend lichtpunt voorzien dient te worden. De totale kostprijs voor het leveren, plaatsen en aansluiten ervan bedraagt € 2 493. De uitgave zou worden betaald op het krediet van het ondergronds brengen.
Wegenis naar Jeugd- en Cultuurcentrum en ‘Binnengebied Anker’
dinsdag, 10 januari 2012
De verkavelaar IMMO-PIMA NV heeft een aanvraag ingediend tot het verkavelen van de gronden in ‘Binnengebied Anker’. Voor het realiseren van deze verkaveling dient er nieuwe wegenis te worden aangelegd. De verkavelaar zal ervoor zorgen dat de terreinen van het jeugdcentrum annex cultuurzaal ook toegankelijk worden langs deze nieuwe verkaveling. Dit zal de verkeersdruk spreiden. Bovendien heeft de verkavelaar - op vraag van de gemeente - naast zijn wegenis een tiental extra parkeerplaatsen voorzien.
Daarom werd op de gemeenteraad beslist om tussenbeide te komen in de aanlegkosten van de wegenis door het ten laste nemen van een deel van de aanleg van de wegenis naar het jeugd- en cultuurcentrum voor een bedrag van € 63.605.
Mensen in armoede
maandag, 9 januari 2012
In de begroting werd 5.000 euro opgenomen met het doel iets te doen aan vrijetijdsparticipatie voor mensen in armoede. Ik vind dit een goed voorstel . Ik vraag me alleen af welke organisatie dat op zich gaat nemen. Vanwaar mijn bezorgdheid? In het sportbeleidsplan is men daar immers van teruggekomen wegens te moeilijk te organiseren . Ik heb het over de promotie voor de kansarme jeugd doormiddel van sportcheques. In 2008 werd dit budget gebruikt om de kansarme jeugd een zwemabonnement aan te bieden (verdeeld via OCMW). In 2009 werden er turnpantoffels aangekocht voor onze scholen (te gebruiken door kinderen die er geen hebben)
In 2010 wordt er geïnvesteerd in de buitenfitnesstoestellen aan het rusthuis. Dit is toch al ver van de oorspronkelijke bedoeling.
Ik heb vernomen dat Welzijnsschakel Wichelen zijn schouder onder dit nieuwe project wil zetten. Dat is een prima zaak, een maatregel hoe goed ook bedoeld, is pas iets waard als hij uitgevoerd wordt.
Velcro
zondag, 8 januari 2012
In 1941 ondervond de Zwitser G. de Mestral als hij met zijn hond gaat wandelen , hoe moeilijk het is distelzaden uit de vacht van zijn hond en uit zijn kleren te krijgen zijn. Hij merkte dat haakjes van de distel zich in zijn kledij en in de hondenvacht vasthechten. De schaar moet eraan te pas komen, maar daarmee is wel een idee in het hoofd van de Zwitser ontsproten.
Hij denkt er nog zo’n 10 jaar over na en dan is het 1951 en patenteert de nieuwbakken uitvinder zijn geniale sluitingssysteem. Hij noemt het ‘Velcro’, een samentrekking van de Franse woorden velours (fluweel) en crochet (haakje).
Er wordt momenteel onderzoek gedaan naar ‘stil’ klittenband, waarvoor vooral het leger belangstelling heeft. Het scheurende geluid bij het openmaken van kleding is voor militairen een nadeel, maar helpt gewone burgers juist doordat het potentiële zakkenrollers afschrikt
Rioleringswerken Hulst Wichelen - gemeentelijk deel
vrijdag, 6 januari 2012
Het tweede deel van de rioleringswerken op de Hulst kreeg groen licht op de gemeenteraad. De raming bedraagt € 955.886.
Het deel van de kosten voor rioleringswerken inclusief de afkoppelingswerken op privaat domein worden betaald via Aquario.
De resterende geraamde kosten, € 233.596 zijn wegeniswerken zonder riolering en worden dus betaald door de gemeente.
De vraag om terzelfdertijd de electriciteitsleidingen ondergronds te brengen werd afgewezen .
Intergemeentelijke drugpreventiemedewerker kost 57.000 euro
donderdag, 5 januari 2012
De preventiemedewerker drugs kost onze gemeente jaarlijks 15.000 euro. Het totale kostenplaatje bedraagt iets van een 57.000 euro voor de drie gemeenten. Laarne wou vorig jaar al uitstappen uit het project maar deed dit niet onder druk van Wetteren. Tijdens vorige tussenkomsten op de gemeenteraad werd me gezegd dat het meer dan een praatbarak ging zijn, er zou een beleidsplan opgesteld worden, maar daar heb ik nog niets van gezien. Waar ik ook nog niets van gezien heb, is van het financieel plan dat volgens de statuten in oktober moet worden voorgelegd.
Ik vind 57.000 euro voor één ambtenaar heel veel geld, waar we heel weinig voor terug krijgen. Ik heb al eens gesteld dat we feitelijk een ambtenaar voor Wetteren helpen betalen, ter illustratie : die preventiemedewerker zit in het sociaal huis in Wetteren toch betalen we 7.000 euro per jaar aan huur kantoor.
Opvallend is ook dat er altijd weinig opkomst is van de politici van de 3 gemeenten op de beheerscomité’s : dat is het beste bewijs dat de vergaderingen weinig interessant zijn.
Maar toch zal hier niets veranderen want blijkbaar durft niemand die medewerker te ontslaan, een evaluatie heeft dus geen enkele zin. Ik heb altijd al gewaarschuwd: begin niet aan dergelijke intergemeentelijke samenwerkingen, ook niet als u gelokt wordt met subsidies.
Geen fietspad tussen de Bruinbekestraat en de H. Geeststraat
woensdag, 4 januari 2012
Dof Lammens : “In september 2008 werd beslist om de ontbrekende schakels in het functionele fietspad aan te leggen. In september 2011 - 3 jaar later - is een brief geschreven naar Infrabel. En wat blijkt, Infrabel heeft geen bezwaar tegen de aanleg van een fietspad tussen de overweg van de Bruinbekestraat en de H. Geeststraat Nu stel ik vast dat Wichelen meedoet aan de wedstrijd fietsgemeente 2012, toch wordt er in de begroting geen geld vrijgemaakt voor de fietspaden langs de spoorweg. Kunt u me dat verklaren ?”
Bert Van Malderen : ‘Het is technisch zeer moeilijk en zeer duur, we zouden een brug van 100 meter moeten aanleggen om de vallei van de Molenbeek te overspannen.’
Nog dit: ik heb inmiddels vernomen dat Wichelen niet genomineerd is als fietsgemeente door de Vlaamse Stichting Verkeerskunde.
Politiedotatie in 2012 opnieuw verhoogd
dinsdag, 3 januari 2012
Volgens de van kracht zijnde verdelingssleutel neemt onze gemeente 19,64 % van de geraamde toelage van de deelnemende gemeenten in de politiezone Wetteren-Laarne-Wichelen ten laste. Voor Wichelen komt dat voor 2012 neer op € 852 792
Vorig jaar werd de dotatie verhoogd met 50.000 euro en dit jaar komt daar nog eens 94.705 euro bovenop. Volgens burgemeester Taylor zitten we daarmee op een realistisch cijfer terwijl de begroting van een aantal jaren terug een gunstig maar verkeerd beeld gaf van de uitgaven en inkomsten .
Waarom valt Nieuwjaar op 1 januari ?
maandag, 2 januari 2012
Nieuwjaar, het begin van een nieuw jaar wordt in de meeste landen op 1 januari gevierd, niet in China bv.
1 januari werd gekozen omdat dan de dagen beginnen te lengen.
Er zijn ook bij ons ooit andere data gebruikt zoals 1 maart of het begin van de lente.
Bij de Romeinen was het 1 maart, wat nog altijd te merken is in de benaming van sommige maanden. Als maart de eerste maand is van het jaar dan is september de 7de maand en oktober de 8ste enz., wat in de naam zelf nog te zien is : ‘sept’ember.
Dit verklaart meteen ook het begrip van de schrikkeldag in februari. Men probeerde het jaar te doen kloppen met de werkelijke astronomische lengte van een jaar ( 365, 242 dagen ) en dat doe je op het einde van het jaar, wat februari toen ook was.
Ramen wassen Sociaal Huis 2012
vrijdag, 30 december 2011
Er werd beslist om de ramen en de kozijnen van het Sociaal Huis te laten wassen door een externe firma.
De uitgave voor deze opdracht wordt geraamd op € 3.593 en zal gefinancierd worden met het krediet dat te voorzien is in het budget van 2012.
Het gelijkvloers is niet inbegrepen omdat dit door de eigen diensten kan gebeuren.
Sommige brandweerdiensten kunnen alleen tegen betaling
donderdag, 29 december 2011
Met ingang van 1 januari 2012 wordt een nieuw retributiereglement op sommige tussenkomsten van de brandweerdiensten van kracht. Het nieuwe reglement komt er in samenspraak met alle andere gemeenten van de operationele brandweerprezone Zuid-Oost.
Voortaan moet worden betaald voor het onschadelijk maken of vernietigen van wespennesten of –zwermen (€30) en er worden geen zwembaden en dergelijke meer gevuld, ook niet tegen betaling.
Ook het opvissen van allerlei materieel uit waterlopen en het redden van (landbouw)huisdieren wordt aan een retributie onderworpen.
Bovendien is een jaarlijkse indexering van de tarieven voorzien.
Prijs borstelwerken wegen opnieuw de hoogte in
woensdag, 28 december 2011
Dolf Lammens : “Vorig jaar hebt u dat verdubbeld van 20.000 naar 40.000 met als uitleg dat het aantal borstelwerken werd verdubbeld van 2 naar 4. Nu staat daar ineens 55.000 voor 4 beurten, wil u me dat eens uitleggen ?”
Bert Van Malderen : ‘We gaan het iets grondiger laten aanpakken en we laten ook de stoepen meenemen in de borstelbeurten.’
Anneleen Rimbaut (Samen ) haalt zwaar uit naar N-VA
dinsdag, 27 december 2011
Op het einde van de laatste gemeenteraad van 2011 waarin iedereen al wat milder gestemd was, haalde Anneleen Rimbaut toch zwaar uit
naar N-VA. Het artikel over sneeuwopruiming in de recente uitgave van N-VA was de voorzitter van de PWA in het verkeerde keelgat geschoten vooral de passage ‘wanneer het op een woensdagmiddag sneeuwt moet men tot maandagmiddag wachten om deze klus te laten klaren’ omdat PWA alleen op maandag, dinsdag en woensdag open is.
‘Dit is foutieve informatie’, aldus Rimbaut, ‘u geeft aan de burgers een verkeerd beeld van de werking van de PWA.’
‘Het artikel dat verscheen in ‘Instroom’ was daarin onduidelijk,’ repliceerde Dietlinde Bombeke die zich ook afvroeg of ze telkens ze iets schreef toestemming moest vragen aan Rimbaut.
Commentaar.
In het artikel dat vorig jaar verscheen in Instroom staat dat PWA Wichelen u kan helpen bv. met het winterklaar maken van de tuin en met het ruimen van voetpaden en dat u contact kan opnemen via email en op de 3 openings (halve)dagen. Er wordt niet gerept over een mogelijk contract.
De N-VA had tweemaal navraag gedaan bij de PWA maar niemand aan de lijn gekregen en wist dan ook niet dat er een afspraak kon gemaakt worden met de PWA om de stoep sneeuwvrij te maken telkens het sneeuwde, zonder dat men de dag zelf moest bellen.
Ik neem aan dat ook weinig burgers op de hoogte waren. Nu door de rel waarschijnlijk iets meer.
Kortom : bij allebei een gebrek aan goede communicatie.
Dat belooft voor de komende gemeenteraadsverkiezingen.
Kerst- en Nieuwjaarswensen
zondag, 25 december 2011
We wensen u van harte
Geluk met uw familie
Vriendschap om uw hart te verwarmen
Tijd om van kleine dingen te genieten
Rust om stil te staan bij mooie momenten
Een glimlach om elke dag mee te beginnen.
Laten we samen dromen en dingen realiseren
Gemeentelijke saneringsbijdrage 2012
vrijdag, 23 december 2011
De gemeentelijke saneringsbijdrage (voor drinkwaterklanten) en de gemeentelijke saneringsvergoeding (voor eigen waterwinners) zullen ook volgend jaar geïnd worden door TMVW-AquaRio volgens het intercommunaal voorstel, met name een berekening op basis van de bovengemeentelijke bijdrage en de vermenigvuldigingscoëfficiënt, zoals op Vlaams niveau bepaald.
De opbrengsten ervan worden gebruikt voor de (her)aanleg en instandhouding van de gemeentelijke rioleringen.
De saneringsbijdrage zit vervat in de prijs van het drinkwater. Vorig jaar ging het om 1,2555 m3, in 2012 wordt dat 1,326 m3.
Men schenkt daar niet veel aandacht aan maar feitelijk is dit een stijging van de belastingen.
Gemeenteraad
woensdag , 21 december 2011
Voor een uitgebreid verslag van de vorige gemeenteraad kan u hier klikken.
Bredere voetpaden in de buurt van Schellebelle station
dinsdag, 20 december 2011
In de Stationsstraat te Schellebelle zullen vanaf de bocht voorbij de Spoorwegstraat in de richting van het station aan beide kanten van de rijweg de voetpaden worden verbreed. Aan de linkerkant tot tegen de afsluiting van het spoorwegdomein en aan de andere kant tot tegen de paplaurieren haag en dat over een afstand van ongeveer 70 meter.
OCMW Budget 2012 geraamd op 1.700.000
maandag, 19 december 2011
De raad voor maatschappelijk welzijn stelt in zitting van 20 december 2011 het OCMW budget 2012 vast. De bedragen vermeld in het budget stemmen overeen met het door de gemeenteraad goedgekeurde meerjarenplan en de gemeentelijke bijdrage van 1.700.000 ligt bijna een 1.000.000 euro hoger dan in 2007. Hoe komt dit ? Beelaert kreeg in de beginjaren veel minder dan ze nodig had, zodat ze wel moest putten uit de toch wel opvallend grote spaarpot. Sedert vorig jaar is die spaarpot leeg en geeft het budget de realiteit weer.
Marathon bedrog
zondag, 18 december 2011
De marathon is ontstaan in het jaar 490 voor Christus. De Griekse soldaat Pheidippides rende toen over een afstand van 40 kilometer, vanaf het slagveld van Marathon naar Athene. Daar bracht hij het nieuws over de overwinning op de Perzen.
De officiële afstand voor een volledige marathon werd in 1908 veranderd, tijdens de derde Olympische spelen in Londen. Vanwege 'organisatorische redenen'. Een van de Engelse prinsen was ziek en om hem de gelegenheid te geven om ook iets van het schouwspel te zien werd de start gegeven in Windsor Castle. De lengte van de marathon is daarmee gelijk aan de afstand tussen het terrein voor Windsor Castle en het White City Stadion in West-Londen. of 26 mijl. Maar dan was men pas aan de ingang en niet tot aan de koninklijke loge, daarom werd er nog eens 385 yards aan toegevoegd. Vandaar de officiële afstand : 26 mijl 385 yards wat gelijk staat aan 42,195 kilometer.
Oliebollen in Wichelen en Schellebelle
vrijdag, 16 december 2011
GH Sweet Bakery mag vanaf december 2011 iedere tweede vrijdag van de maand een standplaats innemen op de parkeerplaats naast praatcafé Markoen voor de verkoop van reuzenwafels, oliebollen en appelbeignets. Elke tweede donderdag neemt hij een standplaats in op het plein in Schellebelle
Bebloemingswedstrijd
donderdag, 15 december 2011
Brugdek over de Bellebeek spekglad
woensdag, 14 december 2011
Wichelen 'verbrandt' Berlaarse misdadiger
dinsdag, 13 december 2011

De gemeente Wichelen zoekt zo'n 150 figuranten uit de eigen deelgemeenten om volgend jaar op 9 september tijdens de Open Monumentendag een historisch openluchtspel te brengen over Pieter Thoen (°1686 - †1729).
Hij was
een Berlarenaar die wordt omschreven als 'wellicht één van de grootste schurken die ooit in Schellebelle woonden'.
Sinds hij zich omstreeks 1720 in Schellebelle vestigde, terroriseerde hij die gemeente met diefstallen, inbraken en brandstichtingen.
Hij werd uiteindelijk in Gent gevat en op 25 april 1729 door het Leenhof van Berlare gevonnist en veroordeeld tot de brandstapel.
In Berlare wordt al lachend gezegd dat men in Wichelen toch wel heel zwaar tilt aan die tonnagebeperking in Uitbergen dat men als afschrikwekkend voorbeeld een Berlarenaar gaat terechtstellen.