Olympiades Heren

#

Land

Vlag

Jaar

Goud

Zilver

Brons

Teams

BEL

Belgisch team

+

=

-

%

onof

Paris

1924

CSR

HUN

SUI

18

9de

Colle Edgard

6

5

2

65.4

Toernooileider

 

Koltanowski George

6

4

3

61.5

dr. Alexander Alekhine

 

Lancel Edmond

3

4

6

38.5

Frankrijk

 

Jonet F

1

3

9

19.2

onof

Budapest

1926

HUN

YOE

ROM

4

-

-

-

-

-

-

1

London

1927

HUN

DEN

ENG

16

15de

Koltanowski George

4

9

2

56.7

 

 

Hoofdscheidsrechter

 

Censer Isidor

3

3

9

30

 

 

Mr. Hardcastle

 

Louviau Arséne

2

5

8

30

 

 

Engeland

 

Censer M

2

4

9

26.7

2

The Hague

1928

HUN

USA

POL

17

12de

Sapira Emmanuel

4

5

7

40.6

 

 

Hoofdscheidsrechter

 

Koltanowski George

7

5

4

59.4

 

 

Mr. Hartogensis

 

Censor Isidor

4

5

7

46.9

 

 

Nederland

 

Dunkelblum Arthur

3

9

4

46.9

3

Hamburg

1930

POL

HUN

GER

18

-

-

-

-

-

-

4

Prague

1931

USA

POL

CSR

19

-

-

-

-

-

-

5

Folkestone

1933

USA

CSR

SWE

71

13de

Soultanbeieff Victor

1

6

7

28.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dunkelblum Arthur

1

9

4

39.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Engelmann Marcel

2

2

10

21.4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Devos Paul

3

3

8

32.1

6

Warsaw

1935

USA

SWE

POL

20

-

-

-

-

-

-

-

Munich

1936

HUN

POL

GER

21

-

-

-

-

-

-

7

Stockholm

1937

USA

HUN

POL

19

17de

Dunkelblum Arthur

4

9

5

47.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O’Kelly de Galway

5

6

7

44.4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baert X

0

6

12

16.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Delfosse Marcel

1

4

13

16.7

8

Buenos Aires

1939

GER

POL

EST

27

-

-

-

-

-

-

9

Dubrovnik

1950

YUG

ARG

GER

16

6de

IM O’Kelly de Galway

8

6

1

73.3

 

 

 

 

 

 

 

Dunkelblum Arthur

4

8

2

57.1

 

 

 

 

 

 

 

Devos Paul

2

8

5

40.0

 

 

 

 

 

 

 

Thibaut Georges

5

4

5

50.0

 

 

 

 

 

 

 

Van Schoor Karl

0

0

2

0.0

10

Helsinki

1952

URS

ARG

YUG

25

-

-

-

-

-

-

11

Amsterdam

1954

URS

ARG

YUG

26

19de

IM O’Kelly de Galway

6

7

3

59.4

 

 

 

 

 

 

 

Dunkelblum Arthur

3

12

3

50.0

 

 

 

 

 

 

 

Gobert Jozef

1

3

4

31.3

 

 

 

 

 

 

 

Lemaire Robert

9

2

7

55.6

 

 

 

 

 

 

 

Franck Alfons

0

2

4

16.7

 

 

 

 

 

 

 

Thibaut Georges

2

4

4

40.0

12

Moscow

1956

URS

YUG

HUN

34

16de

IGM O’Kelly de Galway

4

12

0

62.5

 

 

 

 

 

 

 

Dunkelblum Arthur

1

13

2

46.9

Hoofdscheidsrechters

 

Limbos Paul

2

12

4

44.4

IA Igor Bondarevsky (Rusland)

 

Thibaut Georges

4

4

5

46.1

IA Ari Ilmakunnas (Finland)

 

Boey Josef

3

5

3

50.0

 

 

Van den Broeck Hans

1

0

1

50.0

13

Munich

1958

URS

YUG

ARG

36

24ste

IM Dunkelblum Arthur

4

7

5

46.9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Franck Alfons

0

5

11

15.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Van Schoor Karl

3

7

6

40.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Van den Broech Hans

0

5

8

19.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyen Roland

3

4

7

35.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Weltjens Leon

0

0

1

0.0

14

Leipzig

1960

URS

USA

YUG

40

33ste

IGM O’Kelly de Galway

3

9

2

53.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Thibaut Georges

2

7

5

39.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IM Dunkelblum Arthur

3

10

2

53.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Van Schoor Karl

5

7

3

56.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Franck Alfons

4

2

5

45.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blockx Frank

2

8

1

54.5

15

Varna

1962

URS

YUG

ARG

38

19de

IGM O’Kelly de Galway

4

11

1

59.4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IM Dunkelblum Arthur

1

12

3

43.8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Limbos Paul

2

9

5

40.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boey Josef

6

7

5

52.8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De Rijke

3

5

2

55.0

16

Tel Aviv

1964

URS

YUG

GER

50

-

-

-

-

-

-

17

Havana

1966

URS

USA

HUN

52

25ste

IGM O’Kelly de Galway

5

5

1

68.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boey Josef

2

11

4

44.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cornelis Frans

5

6

5

50.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IM Dunkelblum Arthur

2

5

4

40.9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mollekens Jos

1

5

6

29.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyen Roland

5

3

5

50.0

18

Lugano

1968

URS

YUG

BUL

53

26ste

IGM O’Kelly de Galway

2

8

2

50.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boey Josef

5

5

5

50.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roose Jan

5

5

5

50.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cornelis Frans

2

6

5

38.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyen Roland

4

3

5

45.8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IM Dunkelblum Arthur

2

4

3

44.4

19

Siegen

1970

URS

HUN

YUG

60

33ste

Boey Josef

4

11

0

63.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cornelis Frans

5

4

4

53.9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyen Roland

3

8

4

46.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schumacher Helmut

2

4

5

36.4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Van Schoor Karl

2

7

3

45.8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wostyn Rik

1

3

6

25.0

20

Skopje

1972

URS

HUN

YUG

63

30ste

Boey Josef

5

5

2

62.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Van Seters Frits

5

3

7

43.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cornelis Frans

3

3

5

40.9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyen Roland

3

6

6

40.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Verstraeten Roeland

2

4

8

28.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wostyn Rik

4

4

5

46.1

21

Nice

1974

URS

YUG

USA

75

30ste

IM Boey Josef

6

6

4

56.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Van Seters Frits

3

7

9

34.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyen Roland

6

4

5

53.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bonne Mark

3

7

6

40.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De Bruycker Bernard

4

7

2

57.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wostyn Rik

2

0

7

22.2

22

Haifa

1976

USA

NED

ENG

48

24ste

Roose Jan

4

4

3

54.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De Bruycker Bernard

2

2

4

37.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyen Roland

2

4

4

40.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Van Seters Frits

3

1

2

58.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mollekens Roeland

3

2

3

50.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schumacher Helmut

3

6

0

66.7

-

Tripoli

1976

ESA

TUN

PAK

34

-

-

-

-

-

-

23

Buenos Aires

1978

HUN

URS

USA

66

47ste

Schumacher Helmut

3

4

3

50.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wostyn Rik

3

4

3

50.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mollekens Roeland

0

6

3

33.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Van Herck Paul

2

5

2

50.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Larsen Harold

3

4

2

55.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De Hert Robert

2

4

3

44.4

24

La Valletta

1980

URS

HUN

YUG

82

40ste

Meulders Richard

0

4

5

22.2

 

 

 

 

 

 

 

De Bruycker Bernard

2

4

3

44.4

Hoofdscheidsrechter

 

Deleyn Gunter

1

4

4

33.3

IA Lothar Schmid

 

Goormachtigh Johan

5

3

1

72.2

Duitse Bondsrepubliek

 

Defize Alain

3

6

1

60.0

 

 

 

 

 

 

 

Schumacher Helmut

5

4

1

70.0

25

Lucerne

1982

URS

CSR

USA

92

50ste

Weemaes Ronald

5

2

4

54.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Goormachtigh Johan

3

5

2

55.0

 

 

Hoofdscheidsrechter

 

Defize Alain

3

4

3

50.0

 

 

IA Lothar Schmid

 

De Bruycker Bernard

3

2

3

50.0

 

 

Duitse Bondsrepubliek

 

Pergericht Daniel

2

4

2

50.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schumacher Helmut

0

6

3

33.3

26

Thessaloniki

1984

URS

ENG

USA

88

40ste

FM Weemaes Ronald

2

6

1

55.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FM Meulders Richard

1

4

4

33.3

 

 

Hoofdscheidsrechter

 

FM Defize Alain

2

5

3

45.0

 

 

IA Božidar Kažić

 

FM Goormachtigh Johan

2

5

3

45.0

 

 

Joegoslavë

 

Jadoul Michel

4

4

1

66.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Winants Luc

3

6

0

66.7

27

Dubai

1986

URS

ENG

USA

108

30ste

FM Winants Luc

3

3

3

50.0

 

 

 

 

 

 

 

FM Weemaes Ronald

4

5

1

65.0

Hoofdscheidsrechters

 

FM Jadoul Michel

4

3

3

55.0

IA Emad El-Din Ghalayini (PLE)

 

FM Meulders Michel

4

5

2

59.1

IA Miroslav Filip (CSR)

 

FM Defize Alain

2

4

3

44.4

 

 

 

 

 

 

 

Deleyn Gunter

3

1

3

50.0

28

Thessaloniki

1988

URS

ENG

NED

107

34ste

FM Winants Luc

2

7

1

55.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FM Jadoul Michel

5

3

3

59.1

 

 

Hoofdscheidsrechter

 

IM Boey Josef

2

3

4

38.9

 

 

IA Svetozar Gligorić

 

FM Weemaes Ronald

6

2

1

77.8

 

 

Joegoslavë

 

Geenen Marc

3

4

2

55.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schuermans Robert

1

4

3

37.5

29

Novi Sad

1990

URS

USA

ENG

108

53ste

FM Pergericht Daniel

1

3

4

31.3

 

 

 

 

 

 

 

FM Dutreeuw Marc

4

4

4

50.0

Hoofdscheidsrechter

 

FM Geenen Marc

4

6

1

63.6

IA Georgios Beskos

 

IM Weemaes Ronald

2

3

2

50.0

Griekenland

 

FM Meulders Richard

4

4

2

60.0

 

 

 

 

 

 

 

FM Vanderwaeren  Serge

3

1

4

43.8

30

Manila

1992

RUS

UZB

ARM

102

50ste

GM Gurevich Mikhail

5

5

0

75.0

 

 

 

 

 

 

 

FM Dutreeuw Marc

5

3

1

72.2

 

 

 

 

 

 

 

IM Polaczek Richard

3

4

3

50.0

 

 

 

 

 

 

 

FM Geenen Marc

1

6

3

40.0

 

 

 

 

 

 

 

FM Pergericht Daniel

2

2

4

37.5

 

 

 

 

 

 

 

FM Bolzoni Victor Angel

2

1

6

27.8

31

Moscow

1994

RUS

BIH

RUS2

124

46ste

FM Dutreeuw Marc

4

2

4

50.0

 

 

 

 

 

 

 

FM Vanderwaeren Serge

2

0

6

25.0

Hoofdscheidsrechter

 

IM Weemaes Ronald

3

6

1

60.0

IA Yury Averbakh

 

Mohandesi Shahin

5

4

1

70.0

Rusland

 

FM Geenen Marc

4

3

2

61.1

 

 

 

 

 

 

 

FM Goormachtigh Johan

3

3

3

50.0

32

Yerevan

1996

RUS

UKR

USA

114

54ste

FM Claesen Pieter

3

5

2

55.0

 

 

 

 

 

 

 

FM Cekro Ekrem

1

6

2

44.4

Hoofdscheidsrechter

 

FM Dutreeuw Marc

5

1

4

55.0

IA Alesha Khachatrian

 

IM Weemaes Ronald

2

3

3

43.8

Armenië

 

FM Geenen Marc

2

4

3

44.4

 

 

 

 

 

 

 

FM Mohandesi Shahin

5

2

3

60.0

33

Elista

1998

RUS

USA

UKR

110

54ste

IM Dutreeuw Marc

0

2

3

20.0

 

 

 

 

 

 

 

FM Geenen Marc

3

5

1

61.1

Hoofdscheidsrechter

 

FM Ahn Martin

4

3

3

55.0

IA Geurt Gijssen

 

Meessen Rudolf

4

4

5

46.2

Nederland

 

FM Mohandesi Shahin

5

1

3

61.1

 

 

 

 

 

 

 

Maes Wim

2

2

2

50.0

34

Istanbul

2000

RUS

GER

UKR

126

54ste

IM Claesen Pieter

4

6

0

70.0

 

 

 

 

 

 

 

IM Dutreeuw Marc

3

4

4

45.5

Hoofdscheidsrechter

 

IM Cekro Ekrem

1

5

1

50.0

IA Geurt Gijssen

 

FM Van der Strict Geert

5

3

4

54.2

Nederland

 

FM Geenen Marc

1

3

2

41.7

 

 

 

 

 

 

 

FM Van Beers Eddy

3

4

3

50.0

35

Bled

2002

RUS

HUN

ARM

135

44ste

IGM Winants Luc

0

7

3

35.0

 

 

IM Cekro Ekrem

5

2

2

66.7

Hoofdscheidsrechter

 

IM Dutreeuw Marc

1

7

1

50.0

IA Geurt Gijssen

 

IM Van der Stricht Geert

4

4

2

60.0

Nederland

 

FM Geenen Marc

1

4

2

42.9

 

 

 

 

 

 

 

FM Van Beers Eddy

5

5

1

68.2

36

Calviŕ

2004

UKR

RUS

ARM

129

58ste

IGM Winants Luc

2

7

0

61.1

 

 

 

 

 

 

 

IM Cekro Ekrem

2

0

5

28.6

Hoofdscheidsrechter

 

IM Van der Stricht Geert

3

4

2

55.6

IA Ignatius Leong

 

IM Abolianin Arthur

3

2

4

44.4

Singapore

 

IM Van Beers Eddy

3

3

3

50.0

 

 

 

 

 

 

 

FM Laurent Bruno

4

7

2

57.7

37

Turin

2006

ARM

CHN

USA

148

70ste

IGM Winants Luc

2

3

4

38.9

 

 

 

 

 

 

 

IM Dutreeuw Marc

1

5

4

35.0

Hoofdscheidsrechter

 

IM Van der Stricht Geert

4

2

3

55.6

IA Geurt Gijssen

 

IM Claesen Pieter

2

6

0

62.5

Nederland

 

FM Gulbas Cemil

4

2

3

55.6

 

 

 

 

 

 

 

IM Cekro Ekrem

4

1

2

64.3

38

Dresden

2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

39

Khanty-Mansiysk

2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

terug