Belgische Kampioenen & Bondskampioenen

gegevens o.a. dankzij Etienne Cornil & IGM Luc Winants

 

Datum

Organisator

  Belgisch kampioen (Inofficieel)

(foto: collectie Luc Winants, "La Revue d'Echecs" octobre 1901 - links Graaf Schaffgotsch, rechts Eugène Pécher)

1901

CE Brussel

Eugène Pécher

03.11.04-??.01.1905

CE Brussel

E.E. Middleton 7½/11

1906

CE Brussel

E.E. Middleton 10½/17

 

 

 

Op 26 april 1920 werd op initiatief van CE Brussel, de Belgische Schaakbond (BSB-FBE) opgericht.

 

Datum

Organisator

  Belgisch kampioen

 

Bondskampioen

13-19.11.1921

CE Brussel

Nicholas Borochowitz 8½/12

Idem

17-24.09.1922

SK Antwerpen

Edgard Colle 6/8

Idem

29.04-05.05.1923

SK Gent

George Koltanowski 5/6

Idem

14-27.09.1924

CE Brussel

Edgard Colle 8/10

Idem

05-16.09.1925

               CE Brussel               

 -                                               

Edgard Colle 8½/10

M1 15-25.11.1925

SK Gent

Edgard Colle 5½/7

 

 

11-23.12.1926

SK Antwerpen

 -

 

?

M2 13-26.03.1927

SK Gent+CE Philidor

Edgard Colle 5/6

 

 

september 1927

SK Gent

 -

George Koltanowski 6/8

Match3 1927

niet gespeeld

geen Belgisch kampioen

 

 

1928 (10-17.02.1929)

SK Gent

Edgard Colle 5/6

Idem

december 1929

SK Antwerpen

Edgard Colle 4/4

Idem

15-24..09.1930

CE Verviers

George Koltanowski 6½/8

Idem

19-29.09.1931

CE Brussel

Marcel Barzin 5½/7

Idem

17-26.09.1932

CE Le Signe

J. Kornreich 5/8

Boruch Dyner 6½/8 en

 

 

 

Victor Soultanbeieff 6½/8

09-24.10.1933

CE Brussel

Paul Devos 5/7

Boruch Dyner 5½/7

01-07.09.1934

CE Liège

geen Belgisch kampioen

Victor Soultanbeieff 6/7

17-15.09.1935

SK Antwerpen+Schaakbord

Arthur Dunkelblum 6/8

Boruch Dyner 7/8

03-11.10.1936

SK Gent

George Koltanowski 6½/8

Idem

september 1937

CE Brussel

Paul Devos 7½/10

Idem

 

 

Albéric O’Kelly 7½/10

Idem

03-11.09.1938

CE Namur

Albéric O’Kelly 7½/9

Idem

03-10.09.1939

CE Liège

het toernooi werd afgelast wegens de internationale toestanden

september 1940

SK Gent+l’Académie Billard

Paul Devos 6/7

Frits Van Seters 6½/7

1941

CE Brussel

Paul Devos 7/9

Idem

1942

CE Brussel

Albéric O’Kelly 6½/8

Frits Van Seters 7½/8

1943

CE Brussel

Albéric O’Kelly 7½/10

Victor Soultanbeieff 8/10

1944

CE Brussel

Albéric O’Kelly 7/8

Louis Ambhul 7/8 en

 

 

 

Albéric O’Kelly 7/8

1945

CE Brussel

-

Paul Devos 7/9

15-23.09.1945

SK Gent

Paul Devos 6½/9

 

-

1946

SK Antwerpen

Albéric O’Kelly 7½/9

 

-

06-14.09.1947

SK Ostende

Albéric O’Kelly 8/9

 

-

04-11.09.1948

SK Brugge

Paul Devos 7/9

 

-

16-24.04.1949

SK Antwerpen

Arthur Dunkelblum 6/9

Frits Van Seters 8/9

22-30.09.1950

SK Gent

Robert Lemaire 5½/7

 

?

mei 1951

CE Brussel

-

Albéric O’Kelly 7½/9

15-23.09.1951

CE Verviers

Albéric O’Kelly 8½/9

 

-

21-29.06.1952

CE Brussel

-

Albéric O’Kelly 8/9

20-28.09.1952

SK Gent

Albéric O’Kelly 8½/9

 

-

20-28.06.1953

K Antwerpse SK

-

Albéric O’Kelly 7½/9

1953

SV Eupen

Albéric O’Kelly 8/9

 

-

juli 1954

SK Brugge

Jos Gobert 7/9

 

-

27.08-04.09.1955

SK Merksem

Jos Gobert 6½/9

 

-

24.03-02.04.1956

CRE Brussel

-

Albéric O’Kelly 7½/9

30.06-08.07.1956

SK Blankenberge

Albéric O’Kelly 7/9

 

-

20-28.04.1957

K Antwerse SK

-

Victor Soultanbeieff 7½/9

29.06-07.07.1957

SK Blankenberge

Albéric O’Kelly 7½/9

 

-

1958

CRE Brussel

-

Josef Boey 5½/7

05-13.07.1958

SK Brugge (Cas. Blankenb)

Alphonse Franck 6½/9

 

-

28.03-05.04.1959

CRE Brussel

-

Frits Van Seters 9½/11

04-12.07.1959

SK Blankenberge

Josef Boey 7/9 en

 

-

 

 

Albéric O’Kelly 7/9

 

 

april 1960

CRE Brussel

-

Nicola Karaklaïc 7/9

10-14.08.1960

SK Gent

Robert Willaert 6½/9

 

-

24.03-01.04.1961

CE Anderlecht

-

Victor Soultanbeieff 6½/9

aug-sep 1961

Heist

Paul Limbos 8/9

 

-

20-29.07.1962

CRE Brussel

Robert Willaert 8½/11

Frits Van Seters 8½/11

09-18.08.1963

SK Jean Jaurès Gent

Paul Limbos 8½/11

Idem

16-26.07.1964

SK Mechelen

Josef Boey 7½/11

Idem

22.07-01.08.1965

K Antwerpse SK

Josef Boey 7½/11

Frits Van Seters 8½/11

20-30.07.1966

CRE Brussel

François Cornelis 7½/11

Frits Van Seters 7½/11

31.08-10.09.1967

SK Oostende

Jan Rooze 8/11

Frits Van Seters 8½/11

18-28.07.1968

CRE Brussel

Robert Willaert 7/11

Y. Ebrahimi 8/11

03-13.07.1969

Spa

Helmut Schumacher 8½/11

Idem

13-23.08.1970

SK Jean Jaurès Gent Carl Van Schoor 7/11

Frits Van Seters 9/11
19-29.08.1971 Bredene Josef Boey + Roeland Verstraeten 8½/11

Idem
10-20.08.1972 SK O'Kelly Hasselt Robert Willaert 7½/11

Friedhelm Freise 8/11
15-24.08.1973 KSK Oostende Robert Willaert 9/11

Idem
05-13.07.1974 SK O'Kelly Hasselt Jean Moeyersoens 7½/9

Idem
15-25.08.1975 Gent Johan Goormachtigh 8/11 Idem
    José Tonoli 8/11 Idem
    Henri Winants 8/11 Idem
1976 KSK Oostende Gunter Deleyn    
1977 KSK Oostende Ronny Weemaes 8½/11    
1978 SV Eupen Richard Meulders    
25.07-04.08.1979 KGSRL Gunter Deleyn

Idem
1980 SK St-Niklaas Alain Defize    
1981 SK St-Niklaas Richard Meulders + Ronny Weemaes    
1982 SK Zwijnaarde Johan Goormachtig + Thierry Penson    
1983 SK Veurne Richard Meulders + Alain Defize    
1984 CE Hoei Michel Jadoul    
1985 Gent Richard Meulders    
1986 SK Anderlecht Luc Winants    
1987 KSK Oostende Robert Schuermans    
1988 CE Hoei Michel Jadoul + Richard Meulders    
1989 Gent Richard Meulders    
1990 SK Brasschaat Michel Jadoul    
1991 SK Geeraardsbergen Richard Meulders    
1992 CE Carnières Michel Jadoul    
1993 CE Visé Cools + Le Quang + Vanderwaeren    
1994 CE Charleroi Ekrem Cekro    
1995 SK Geel Ekrem Cekro + Sonntag    

 

1996

SK Geel

Marc Dutreeuw    
1997 KGSRL

Joeri Vetemaa + Ekrem Cekro

   

04-12.07.1998

 CRELEL

Ekrem Cekro + Pieter Claesen

 

 

21-29.08.1999

SK Geel

Pieter Claesen 7/9

 

 

 

 

Serge Vanderwaeren 7/9

 

 

01-09.07.2000

KGSRL

Vladimir Chuchelov 6½/9

 

 

07-15.07.2001

CREC

Mikhail Gurevich 9/9

 

 

2002

SK Borgerhout

Alexandre Dgebuadze 7½/9

 

 

05-13.07.2003

SV Eupen

Geert Van Der Stricht

 

 

03-11.07.2004

SK Westerlo

Bart Michiels 6½/9

 

 

02-10.07.2005

SK Aalst

Alexandre Dgebuadze 7/9

 

 

01-09.07.2006

CE Namen

Shahin Mohandesi 6/9    

(wordt vervolledigd)

terug